18. 9. 2018 – Drakiáda

Začal nový školní rok, dva týdny jsou za námi a je tu první příležitost sejít se jako velká rodina na drakiádě (děti, rodiče, škola). Kdyby nikde nefoukalo, u boží muky najdeme záruku větrného pohonu, ať už kupovaných, nebo doma vyrobených papírových draků. Letošní draci se opravdu mohli předvést v úctyhodných výškách na sluncem prozářené obloze.


25. 9. 2018 – Máme rádi zvířata

…beseda veterinárních inspektorů s dětmi v mateřských školách na téma „Jak se starat o zvířata nejen v domácnosti.“ Vzdělávací program pro nejstarší předškoláky se uskutečnil ve spolupráci se státní veterinární správou – pobočkou Zlín.


9. 10. 2018 – Poklad skřítka Podzimníčka

Rozkvetlá louka, les, potok, krajina pod sněhovou pokrývkou nebo spadaným listím, to všechno a mnoho dalších podob nám nabízí mistřická příroda, kde si můžeme hrát.

Rozmanitosti prostředí můžeme ke hrám buď přímo využít, nebo přírodu představit jako zdravý rámec a prostředek výchovy. Ideální je, když se oba tyto pohledy spojí a působí současně. Tak tomu bylo i u podzimního výšlapu dětí, rodičů a pedagogů s hledáním pokladu skřítka Podzimníčka. A navíc jsme si přičarovali teplý podzimní den – babí léto….


25. 10. 2018 – Dýňová strašidýlka

Téměř celý listopad nás vítaly před budovou a ve vestibulu mateřské školy rozzářené dýně v podobě malých přírodních strašidýlek.


20. 11. 2018 – Pečení vánočních perníčků


5. 12. 2018 – Možná přijde i Mikuláš


13. 12. 2018 – Vánoční besídka

…..venku už je tma, celá dědina ztichla, první hvězdička na obloze blikla. Dětem očka mrkají, na Ježíška čekají. Celý den si hrály, sněhuláka postavily, na sáňkách se povozily.

Ale co ta rukavička u lesa, kde se tady vzala, kdopak ji asi v lese ztratil ? …dědeček…., že by to byl pohádkový dědeček, tak potom i rukavička je pohádková. Tajemství, kdopak rukavičku našel, nám skrývá zimní pohádka O ztracené rukavičce…..

Za hračkové dárečky pod stromečkem ve školce děkujeme všem rodičům dětí MŠ a Nadaci Synot.

Než děti vstoupí do barevného království hraček, odloží si bundy a boty do nových skříněk v šatně. Tento velký předvánoční dárek využívají děti 2. třídy již od března 2018. Při zajištění financí na jejich pořízení jsme našli pochopení a štědrost u sponzorů: MUDr. Jiří Lapčík,

SVS – CORRECT, spol. s r.o., Milan Vyorálek, Nadace SYNOT, TOPAGRA, spol. s r.o., MIVACAR, s.r.o., Ing. Vlastimil Jánoš, Ing. Vlastimil Lapčík, manželé Gregoříkovi a Zatloukalovi.


6. 12. 2018 – 31. 1. 2019 – Výtvarná výstava v Redutě – Naše země očima dětí ( 14. ročník )

Konfrontace výtvarných prací dětí mateřských škol našeho okresu byla již čtrnáctým rokem v prostorách Reduty v Uherském Hradišti (dříve v Klubu kultury).Tak jako v minulých letech i letos především nejstarší předškolní děti MŠ Mistřice prezentovaly svoji výtvarnou tvořivost. Tentokrát pod názvem: „Naše země očima dětí“. Téma zaměřené ke vzpomínce 100 let vzniku republiky. Pro děti tentokrát téma náročnější, ale dobrou motivací a radou paní učitelky se s ním předškoláci poprali znamenitě.


14. 2. 2019 – Masopust ….

….čas veselosti, zábavy, požitků a hodokvasů s pojídáním tučného masa a koblih zlátnoucích v oleji. Jídlo, pití, zpěv a tanec jako řečiště veselosti, uzavřené mezi dvěma břehy postů, Vánoc a Velikonoc. Tak lze z hlediska výročního kalendáře charakterizovat toto vstupní období roku. Region Za Moravú, do kterého Mistřice patří, vnímá tuto tradici jen okrajově, právě proto je potřeba ji oživovat už u těch nejmenších. Tak i letos bylo slyšet školkou : „Masopust držíme, nic se nevadíme, pospolu. Proč bychom se hádali, když jsme se tak setkali poznovu.“ A v masopustních maskách si děti pospolu a s chutí zazpívaly, zatančily, zasoutěžily…..