14. 9. 2017

Drakiáda

S přicházejícím podzimem si každý drak vyletí do oblak. A bylo tomu tak i letos na naší školní drakiádě, velké přehlídce dračích krasavců a letců. Dobrý vítr pomohl k jejich skvělým leteckým výkonům. Sotva jsme stáhli draky z oblaků, bylo třeba deštníků a tradiční podrakiádové opékání špekáčků na školní zahradě mateřské školy odložit na příště.

29. 9. 2017

Skřítek Podzimníček

-bez komentáře

25. 10. 2017

Dýňování

-bez komentáře

23. 11. 2017

Pečení perníčků

-bez komentáře

5. 12. 2017

Mikulášská nadílka

-bez komentáře

12. 12. 2017

Vánoční besídka

Přímo „Vánoční pohádkou,“ plnou zpívání podbarvenou reprodukovanou hudbou, jsme se vánočně naladili. Nad Betlémem vyšla jasná hvězda, to překrásné znamení, oznamující narození Ježíška. Ale kdo jej bude hlídat, spícího v jesličkách? A tak pohádková zvířátka se

mezi sebou dohadují. Naštěstí správně rozhodli andělé a pohádka měla šťastný konec.

Za hračkové dárečky pod stromečkem ve školce děkujeme všem rodičům dětí MŠ a Nadaci Synot.

Než děti vstoupí do barevného království hraček, odloží si bundy a boty do nových skříněk v šatně. Tento velký předvánoční dárek využívají děti 1. třídy již od září 2017. Při zajištění financí na jejich pořízení jsme našli pochopení a štědrost u sponzorů: MUDr. Jiří Lapčík,

SVS – Correct, spol. s r.o., pan Milan Vyorálek, TOPAGRA, spol. s r.o., Ing. Vlastimil Lapčík, MIVACAR s.r.o., paní Kateřina Gregoříková, Nadace Synot.

7. 12. 2017 – 31. 1. 2018

Výtvarná výstava v Redutě v Uh. Hradišti: Večerníčky očima dětí (13. ročník)

Večerníček, ten po desetiletí známý barevný panáček s novinovou čepičkou. Postavička, kterou si každý z nás spojí s pohádkami, k nimž jsme jako děti pravidelně usedali před spaním a stejně tak k nim usedají i děti dnešní generace. Jinými slovy, jsou to pohádky, které se nám ze vzpomínek jen tak nevymažou. To, jak si je v paměti uchovávají děti dnes, ztvárnilo na jednadvacet školek z Uherskohradišťska. Již tradičně, v předvánočním čase, se uskutečnila na půdě Reduty vernisáž výstavy dětí mateřských škol inspirovaná právě příběhy z večerníčků. A tak v pařezové chaloupce v podkroví Reduty se zabydlel Křemílek a Vochomůrka, z papírového lesa Řáholce vykoukl Rumcajs, Cipísek a Manka, Maková panenka zatančila motýlu Emanuelovi, Rákosníček se pochlubil podzimním deštníčkem, zamával na nás vždy upravený Ferda Mravenec, Maxipes Fík, Krteček s myškou a zajícem, Méďové……..